Odnośniki
-
Ułatwienia dostępu
Ułatwienia dostępu - www.bip.gov.pl
- www.sulejowek.pl
- Ważne strony
- Fotokod tej strony
Fotokod z linkiem do niniejszej strony

Wyszukiwarka
Treść strony
Zasady Rekrutacji na rok szkolny 2012/2013
ZSP-43192/1/11/12
Regulamin rekrutacji
w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych
im. I. J. Paderewskiego w Sulejówku
w roku szkolnym 2012/2013
I. Podstawa Prawna
- Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 20 lutego 2004r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do publicznych przedszkoli i szkół oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych (Dz.U. Nr 26 poz. 232 z późn. zmianami).
- Zarządzenie Nr 19 Mazowieckiego Kuratora Oświaty z dnia 6 lutego 2012 r. w sprawie przyjmowania uczniów i słuchaczy do publicznych szkół ponadgimnazjalnych oraz szkół policealnych na rok szkolny 2012/2013.
- Statut Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulejówku.
II. Terminarz
Kandydaci do oddziałów klasy pierwszej składają do liceum ogólnokształcącego kwestionariusze – podania, stanowiące podstawę utworzenia bazy kandydatów:
od 14 maja (poniedziałek, od godz. 1000 do 25 maja (piątek) do godz. 1300 ;
od 22 czerwca (piątek) od godz. 1000 do 26 czerwca (wtorek) do godz. 1600 kandydaci mogą dokonywać zmiany wyboru szkół w sekretariacie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.
- Rekrutację kandydatów do oddziałów klasy pierwszej przeprowadza się:
1) od 29 czerwca (piątek) od godz. 1100 do 2 lipca (poniedziałek) do godz. 1400
kandydaci składają kopię świadectwa gimnazjalnego oraz kopię zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu przeprowadzonego w ostatnim roku nauki w gimnazjum poświadczone za zgodność z oryginałem przez dyrektora gimnazjum, które kandydat ukończył. Na każdej stronie kopii znajduje się adnotacja: „Stwierdzam zgodność z oryginałem”, data, pieczęć urzędowa szkoły o średnicy 36 mm oraz pieczęć imienna dyrektora szkoły i podpis dyrektora lub upoważnionej przez niego osoby.
2) od 2 lipca (poniedziałek) godz. 1400 do 5 lipca (czwartek), godz. 1400 szkolna komisja rekrutacyjno-kwalifikacyjna prowadzi postępowanie rekrutacyjne według przyjętych procedur.
3) do 5 lipca (czwartek) do godz. 1400 szkolna komisja rekrutacyjno-kwalifikacyjna ogłosi listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do klasy pierwszej i listy kandydatów nie zakwalifikowanych zgodnie z kolejnością uzyskanych punktów oraz kryteriami zawartymi w statucie szkoły.
4) od 5 lipca (czwartek) od godz. 1400 do 9 lipca (poniedziałek) do godz. 1400 kandydaci umieszczeni na listach kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia składają oświadczenie potwierdzające wolę podjęcia nauki w Liceum Ogólnokształcącym w Sulejówku oraz oryginał świadectwa i oryginał zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu przeprowadzonego w ostatnim roku nauki w gimnazjum.
5) 9 lipca (poniedziałek) godz. 1600 ogłoszenie listy kandydatów przyjętych do szkoły, którzy potwierdzili wolę uczęszczania do Liceum Ogólnokształcącego w Sulejówku, zgodnie z liczbą uzyskanych punktów oraz kryteriami zawartymi w statucie szkoły, a także informacja o liczbie wolnych miejsc.
6) od 10 lipca (wtorek) do 12 lipca (czwartek) szkolna komisja rekrutacyjno-kwalifikacyjna prowadzi rekrutację uzupełniającą z uwagi na wolne miejsca.
7) 12 lipca (czwartek), godz. 1400 ogłoszenie wyników rekrutacji uzupełniającej .
8) 12 lipca (czwartek), godz. 1500 ogłoszenie listy przyjętych do klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego im. I. J. Paderewskiego w Sulejówku na rok szkolny 2012/2013.
9) od 27 sierpnia (poniedziałek) do 31 sierpnia (piątek) w przypadku wolnych miejsc będzie przeprowadzona dodatkowa rekrutacja.
3.Terminy składania dokumentów do szkoły dla dorosłych oraz szkoły policealnej dla młodzieży i dorosłych:
a) od 2 lipca (poniedziałek) do 24 sierpnia (piątek) kandydaci składają podania oraz świadectwa ukończenia szkoły niższego stopnia odpowiednio: gimnazjum, szkoły średniej oraz zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do kształcenia w określonym zawodzie,
b) 30 sierpnia (czwartek) szkolna komisja rekrutacyjno-kwalifikacyjna ogłosi listy kandydatów przyjętych na semestr pierwszy.
III. Kryteria rekrutacji:
- W rekrutacji do liceum ogólnokształcącego ustala się następujący sposób przeliczania na punkty ocen z języka polskiego i trzech wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych oraz wyników egzaminu przeprowadzanego w ostatnim roku nauki w gimnazjum, a także sposób punktowania innych osiągnięć kandydatów:
200 pkt. - maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania w postępowaniu rekrutacyjno-kwalifikacyjnym za oceny z języka polskiego i trzech wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, a także za wyniki egzaminu przeprowadzanego w ostatnim roku nauki w gimnazjum oraz za inne osiągnięcia kandydatów, w tym:
100 pkt. - liczba punków możliwych do uzyskania za egzamin przeprowadzany w ostatnim roku nauki w gimnazjum. Szczegółowe wyniki egzaminu wyrażone w skali procentowej dla zadań z zakresu :
- języka polskiego,
- historii i wiedzy o społeczeństwie,
- matematyki,
- przedmiotów przyrodniczych: geografii, biologii, chemii, fizyki,
- języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym,
- należy wynik procentowy z zakresu przeliczać na punkty przyjmując współczynnik 0,2 (np. uczeń uzyskał z matematyki wynik - 70%, 70 x 0,2 = 14 punktów w rekrutacji) ;
100 pkt. - liczba punktów możliwych do uzyskania za oceny na świadectwie ukończenia gimnazjum z języka polskiego i trzech obowiązkowych zajęć edukacyjnych wskazanych w statucie szkoły oraz za inne osiągnięcia ucznia wymienione w świadectwie ukończenia gimnazjum:
- sposób przeliczania na punkty stopni z języka polskiego i trzech wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych:
18 pkt. – stopień: celujący
14 pkt. – stopień: bardzo dobry
10 pkt. – stopień: dobry
6 pkt. – stopień: dostateczny
2 pkt. – stopień: dopuszczający.
- sposób przeliczania na punkty osiągnięć ucznia wymienionych na świadectwie ukończenia gimnazjum:
13 pkt. liczba punktów za tytuł finalisty w co najmniej jednym konkursie, którego program obejmuje w całości lub poszerza treści podstawy programowej co najmniej jednego przedmiotu, organizowanym przez kuratora oświaty, co najmniej na szczeblu wojewódzkim lub za tytuł laureata, finalisty innych konkursów organizowanych przez kuratora oświaty - zasady organizacji tych konkursów i olimpiad określone zostały w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad (Dz. U. Nr 13, poz.125). Finalista więcej niż jednego konkursu uzyskuje tylko 13 punktów,
3 pkt. liczba punktów za uzyskane wysokie miejsca – nagradzane lub honorowane zwycięskim tytułem - w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty albo organizowanych co najmniej na szczeblu wojewódzkim przez inne podmioty działające na terenie szkół, niezależnie od liczby zawodów, w których kandydat brał udział,
2 pkt. -liczba punktów za uzyskane wysokie miejsca – nagradzane lub honorowane zwycięskim tytułem - w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty albo organizowanych co najmniej na szczeblu powiatowym przez inne podmioty działające na terenie szkół , niezależnie od liczby zawodów, w których kandydat brał udział,
2 pkt. - liczba punktów za świadectwo ukończenia gimnazjum z wyróżnieniem,
do 6 pkt. -liczba punktów za średnią arytmetyczną zaokrągloną do trzech miejsc po przecinku, uzyskaną z obowiązkowych zajęć edukacyjnych i dodatkowych zajęć edukacyjnych, wymienionych na świadectwie ukończenia gimnazjum oraz religii lub etyki (w przypadku braku oceny z wymienionych wyżej zajęć edukacyjnych, zajęć tych nie uwzględnia się przy obliczaniu średniej arytmetycznej).
- przy obliczaniu średniej arytmetycznej przyjmuje się następujące wartości punktowe dla stopni:
6 pkt. – stopień: celujący
5 pkt. – stopień: bardzo dobry
4 pkt. – stopień: dobry
3 pkt. – stopień: dostateczny
2 pkt. – stopień: dopuszczający.
- O kolejności na liście kandydatów decyduje suma punktów uzyskanych przez kandydata w wyniku postępowania rekrutacyjno-kwalifikacyjnego oraz ocena zachowania.
- Oceny zachowania nieodpowiednia i naganna dyskwalifikują kandydata.
- Pierwszeństwo w przyjęciu do szkoły – w przypadku równorzędnych wyników uzyskanych w postępowaniu rekrutacyjno – kwalifikacyjnym mają uczniowie:
- z wyższą oceną z zachowania
- sieroty i wychowankowie domów dziecka, rodzinnych domów dziecka lub z rodzin zastępczych.
- W przypadku wyczerpania się miejsc w danym oddziale SKRK może (po ponownym przeliczeniu punktów) zaproponować przyjęcie kandydata do klasy, w której limit miejsc ustalonych przez SKRK, na podstawie punktów kwalifikujących do przyjęcia do tej klasy, nie został wyczerpany.
- W przypadku skreślenia kandydata z listy zakwalifikowanych do przyjęcia do szkoły, na to miejsce wpisuje się kolejnych kandydatów z listy rezerwowej.
- Liczbę przyjętych kandydatów określa Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulejówku w porozumieniu z organem prowadzącym szkołę.
IV. Planowane klasy pierwsze
- w liceum ogólnokształcącym:
Klasa |
Przedmioty w zakresie rozszerzonym |
Punktowane zajęcia edukacyjne na świadectwie ukończenia gimnazjum |
|
IA |
Dziennikarska |
j. polski, j. angielski, informatyka |
j. angielski, wos, informatyka |
IB |
Menadżerska |
j. angielski, geografia, historia |
j. angielski, historia, geografia |
IC |
Matematyczna |
j. angielski, matematyka, informatyka |
j. angielski, matematyka, informatyka |
ID |
Biologiczno-chemiczna |
j. angielski, biologia, chemia |
j. angielski, biologia, chemia |
IE |
Humanistyczna |
j. polski, historia, wos |
j. angielski, historia, wos, |
IF |
Ogólna |
j, polski, j. angielski, wos |
j. angielski, historia, wos |
- język angielski we wszystkich klasach jako kontynuowany, a pozostałe języki obce: ( niemiecki, włoski, francuski) – jeden do wyboru przez ucznia.
- w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych
- ogólna
- w szkole policealnej
- technik administracji
V. Dokumenty wymagane od kandydatów:
Kandydaci do liceum ogólnokształcącego składają:
- Kwestionariusz-podanie o przyjęcie do liceum na druku potwierdzone podpisem kandydata oraz prawnego opiekuna.
- Oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum.
- Zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu przeprowadzonego w ostatnim roku w gimnazjum.
- Dwie fotografie (podpisane).
- Odpis aktu urodzenia (kopia).
- Karta zdrowia, bilans zdrowia
Kandydaci do liceum dla dorosłych i szkoły policealnej składają:
- Kwestionariusz-podanie o przyjęcie do szkoły na druku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych potwierdzone podpisem kandydata.
- Świadectwo ukończenia szkoły niższego stopnia: gimnazjum, szkoły średniej.
- Dwie fotografie (podpisane).
- Odpis aktu urodzenia (kopia) lub kserokopia dowodu osobistego.
- Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do kształcenia w zawodzie.
- Zaświadczenie w przypadku zwolnienia z praktyk zawodowych o zatrudnieniu i wykonywaniu zadań zgodnych z zawodem technika administracji w szkole policealnej.
Metryka strony
Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. I.J.Paderewskiego
ul. I.J. Paderewskiego 29
05-070 Sulejówek
NIP: 952-12-41-805
REGON: 011179832
Dane kontaktowe
tel. (22) 783 14 59
fax. (22) 783 10 09
e-mail. losulejowek@wp.pl
www: www.paderewski.edu.pl
Godziny urzędowania
Poniedziałek - Piątek
7.30 - 15.30